POZNÁVACÍ CESTY

Zakarpatská Ukrajina, Transkarpatí, Podkarpatská Rus, ukrajinské Karpaty, těmito názvy Češi označují malebný, bájemi opředený mystický kraj obdařený divokou přírodou, neméně divočejší historii, folklórem nasycenou přítomností, s příchutí přitažlivé exotičnosti dnes oficiálně pojmenovaný Zakarpatská oblast, zkráceně Zakarpatí.

dle názvu A-Z
10 20 30
Celkem produktů: 8
Celkem produktů: 8
Květnová výprava s hasiči a dobrovolníky vstříc novým dobrodružstvím10.5.2017

Květnová výprava s hasiči a dobrovolníky vstříc novým dobrodružstvím

Celé to začalo výjezdem hostěnických hasičů 1.5. z Hostěnic. Tito chlapíci prostřednictvím našeho sdružení PresHranice z.s. věnovali kolegům z ukrajinského města Svaljava speciální protipožární vůz ŠKODA Š - 706 RTHP. Vozidlo v jejich sboru věrně sloužilo od roku 1990, je v perfektní kondici a má nájezd 21.300km. Darování vozidla pojali Hostěničtí jako expedici, jeli tři dny, pak tři dny auto stálo zablokované na hranicích. Vše dopadlo dobře a auto už slouží ve Svaljavské stanici. Více o této expedici naleznete zde.
Detail
Cestou navštívíme i tábor Svaljava 30.5.2017

Cestou navštívíme i tábor Svaljava

Na tomto místě se propadnete v čase o desítky, možná stovky let. Výjimečně zde lidé mají zaveden elektrický proud, mají počítač, splachovací wc atd. Přesto tito lidé mají něco, co je třeba zažít. Něco, co jsme dávno ztratili.
Detail