Květnová výprava s hasiči a dobrovolníky vstříc novým dobrodružstvím

10.5.2017

S naším organizačním týmem Přes Hranice jsme se vydali po staré dobré zážitkové trase, kudy vedeme naše dobrodružné Offroad expedice a podařilo se nám být opět u toho.

 

 

Celé to začalo výjezdem hostěnických hasičů 1.5. z Hostěnic.

Tito chlapíci prostřednictvím našeho sdružení PresHranice z.s. věnovali kolegům z ukrajinského města Svaljava speciální protipožární vůz ŠKODA Š - 706 RTHP. Vozidlo v jejich sboru věrně sloužilo od roku 1990, je v perfektní kondici a má nájezd 21.300km. Darování vozidla pojali Hostěničtí jako expedici, jeli tři dny, pak tři dny auto stálo zablokované na hranicích. Vše dopadlo dobře a auto už slouží ve Svaljavské stanici. Celé jejich vítězné tažení sledujte zde.


 

Dobrovolníci

Druhá skupina vyjela s humanitární nákladem  + vojenský polský speciál Honker - dojel jen do Popradu – kde si musel na chvíli odpočinout v servisu.  

 

V rámci naší květnové humanitární mise došlo k předání ambulantního vozidla Peugeot 106, které bude sloužit k návštěvám seniorů a dlouhodobých pacientů.


Také jsme předali velké množství vybavení pro ambulanci, pomůcky pro zkvalitnění života koločavských seniorů a dlouhodobých pacientů a hromady dovezeného oblečené pro místní osadníky.


 

Zpět