FOOD & RELAX, výprava za zážitky

FOOD & RELAX, výprava za zážitky

Volných míst
13 500 Kč vč. DPH

Ochutnáte tradiční pokrmy, poznáte receptury pravého boršče, okrošky, soljanky, riplanky, bánoše, tokanu, bograče, golubků, pelmení, vareniků, a samozřejmě tradičního šašliku.

CENA 13.500 Kč vč. DPH zahrnuje dopravu komfortními klimatizovanými terénními vozy, průvodce, ubytování, snídaně, večeře, komentované exkurze, offroadové výlety a relaxační aktivity. Nejdříve je potřeba rezervovat si termín a uhradit rezervační zálohu 3000 Kč. Zbývající částka bude doplacena před odjezdem po další domluvě.


Nechte se zlákat do oázy požitků, tónovaných karpatským větrem.

Ochutnáte tradiční pokrmy, poznáte receptury pravého boršče, okrošky, soljanky, riplanky, bánoše, tokanu, bograče, golubků, pelmení, vareniků, a samozřejmě tradičního šašliku. Poznáte chutě ukrajinské vodky a její přísný řád přípitků (tostů).
 
Večery prožijete v příjemné atmosféře "chanu" (horké minerální koupele s horskými bylinami) a pravé "baně" (obdoba finské sauny). Projdete se po kopcích a budete sbírat byliny na nefalšovaný karpatský čaj. S offroadovým speciálem vyjedete vysoko na poloniny a rozhlédnete se po kráse hor, po kterých se proháněl Nikola Šuhaj Loupežník.
 
 
Itinerář trasy:
 
ÚTERÝ: odjezd z Brna ve 22 hodin - Bayerova 10, restaurace Koločava.
 
STŘEDA: Užhorod (příjezd v ranních hodinách -rychlá snídaně, prohlídka města, návštěva památek, místní tržnice.. Pylypec, horský hotel "U leva" večeře-tradiční šašlik s pečenými bramborami prokládanými domácí slaninou a čerstvým salátem. Poprvé se setkáte s pravou ukrajinskou vodkou a jejími tradičními přípitky.
 
ČTVRTEK: snídaně - "maso po flotsku",(těstoviny s mletým masem), nebo "Blinčeky (amolety) s domácím tvarohem. Po snídani výjezd offroadem na horu Gemba (1491mnm), cestou ochutnávka domácích likérů z bylin sbíraných na Boržavě. Zastávka u mluvících vodopádů "Šipot" Procházka tradiční vesnicí kde se vrátíte v čase o desítky let zpátky, projdete se mezi roubenými chalupami, navštívíte starobylý kostel a místní obchůdek se všemožným sortimentem. Přejezd do Mižihirje. Mižihirje: procházka městem, možnost nákupů atd. odjezd do Koločavy. Koločava-penzion "Četnická stanice" - odtud veškeré další aktivity. Večeře-Bograč ( Gulášový kotlík plný masa a zeleniny na paprikovém základě) Večerní posezení s občerstvením (domácí slanina, nakládané kvašené okurky, brynza a samozřejmě kvas (perlivá limonáda z chlebového/obilného kvasu) a nikdy nechybějící vodka a ovocné samohonky.
 
PÁTEK: snídaně-domácí vejce se špekem/slaninou, nebo blinčeky s Natálčinou marmeládou. Karpatský čaj/káva Dopoledne komentovaná návštěva muzea Ivana olbrachta a "českého kostela", hrobu Nikoly Šuhaje a četníků, které Nikola pobil. Odpoledne výjezd Offroadem na Poloninu pod Horou Derevajka, odkud je nádherný výhled na koločavské údolí. Relax-Piknik: Louky plné mateřídoušky vybízejí k odpočinku na dece a malé duchovní meditacii za cinkotu kravských zvonců. Na přenosném grillu si uděláme něco dobrého k jídlu. Večeře - Houbová polévka ze Syněvirských bílých hřibů, golubci s bramborovou riplankou. (maso balené v zelném listu a bramborová mačkaná kaše s různými přísadami) Relax-Chan: společenská koupel v obrovské sedací kádi s horkou minerální vodou obohacenou čerstvými horskými bylinami. K ochlazování slouží dřevěný přepadový bazén integrovaný v divokém horském potoce. Během procedůry se pečou brambory, slanina, popíjí se vodka a čaj. Dále možnost posezení do nočních hodin v restauraci četnické stanice.
 
SOBOTA: snídaně - Pelmeni/vareniky (taštičky plněné masem, nebo brynzou) Po snídani odjezd na Syněvirské jezero (1001mnm), cestou návštěva záchranné stanice Mědvědů hnědých, procházka po přenádherné horské obci Sloboda, v srdci Národního parku Syněvir. Odpolední návštěva skanzenu "staré selo", ve kterém prožijete zakarpatskou historii v různých časech. Večeře: Koločavská přírodní chovná farma pstruhů - sami si ulovíte pstruha, který vám bude následně s čerstvými bylinkami připraven na otevřeném grillu. Příloha - pečený brambor a lehký zelný salát. Relax-Baňa (sauna) - následně posezení do nočních hodin v restauraci.
 
NEDĚLE: Snídaně - bánoš (horká kukuřičná kaše sypaná brynzou a opraženou domácí slaninou. Po snídani možnost návštěvy bohoslužby v koločavském pravoslavném a řeckokatolickém kostele, poté klidný přejezd do Volovce, kde si v primitivním motorestu dáte ten nejlepší šašlik široko-daleko, připravený na otevřeném ohni, podávaný s čerstvým ochuceným salátem. přejezd na hranice - nákupu v obchůdcích hraničního prostoru. Při rychlém prejezdu hranicemi návěteva Spišského hradu. Příjezd do Brna-Bayerovu ulici v pozdních večerních hodinách ( dle času stráveného na hranicích při vstupu do EU-občas i několik hodin zdržení.
 
CENA 13.500Kč zahrnuje dopravu komfortními klimatizovanými terénními vozy, průvodce, ubytování, snídaně, večeře, komentované exkurze, offroadové výlety a relaxační aktivity. V ceně nejsou obsaženy obědy (vždy bude zastávka a možnost obědů), nápoje, pojištění a suroviny na piknik v horách. Seznam doporučených věcí a doporučení pro výlet na zakarpatii naleznete v sekci "Rady a tipy" vč.přehledu kurzu Hřivny, orientačních cen v oblasti atd.
 
 
Kód: 131
Kategorie Homepage, POZNÁVACÍ CESTY